Jak vybrat náplň do elektronické cigarety?

 

Pokud si nekupujete jednorázové elektronické cigarety, je jasné, že je musíte něčím naplnit, aby vám dobře fungovali a mohli jste si užít požitek z vapování. Pro plnění elektronických cigaret musíte používat speciální vape liquid. E-liquidy jsou různé. Na trhu najdete nepřeberné množství značek. Začínající vapeři jich obvykle vyzkouší několik, než skončí u své jedné, nebo více oblíbených značek. Namátkou můžeme zmínit značky Joyetech, Aramax nebo Dekang. Ale je jich samozřejmě mnohem íce, a na český trh se dostávají postupně další a další. Liquidy se ale neliší jen ve značce, ale také v množství nikotinu, chuti a ceně.

vapování

Jaká je cena? Opět velmi různá. Lahvičky s liquidem se obvykle prodávají s obsahem 10 ml, ale seženete i větší balení. U základního balení se ale cena za lahvičku pohybuje zhruba od 80 do 200 Kč. Záleží na tom, jakou značku preferujete. Není pravidlem, za dražší značka vám bude chutnat více. Musíte si je vyzkoušet, než přijdete na to svoje. A jak je to s nikotinem? Značky většinou každou příchuť nabízí v několika sílách nikotinu. Začíná už na hodnotě nula, což znamená, že se jedná o ochucenou náplň, která v sobě ale nemá vůbec žádný nikotin. Poté postupují s nikotinem výš, až po hodnotu 18 mg, což je nejsilnější varianta.

plnění liquidem

Některé značky nabízejí dokonce i náplně s obsahem 20 mg nikotinu, a ty už jsou určené opravdu pro silné kuřáky. Musíte si opět ozkoušet, jaká síla vám bude vyhovovat. Příliš nízká vás zřejmě neuspokojí, příliš vysoká bude nepříjemná ve vašem krku. Náplně se také liší tím, zda se jedná o náplně s vyšším obsahem PG nebo VG. VG jsou určeny pro ty, kteří chtějí hustší liquid, který jim vytvoří spoustu páry. Liquidy s vysokým obsahem PG jsou zase nositelé chuti, takže si díky těmto liquidům vychutnáte téměř autentickou chuť příchutě, v které jste svůj liquid zvolili.