Je třeba nabrat síly

 


Zima u nás spolu s podzimem netrvá tak dlouho jako jinde, a sice můžeme být vděční že půl roku máme krásně teplo, ale když je dlouho tma od odpoledne až do rána, člověka to psychicky vyčerpá ať chce nebo ne. Mnoho lidí netrpělivě od Vánoc vyhlíží jaro, které se ale probouzí jen velice pozvolna. Zpočátku se zima ještě stále hlásí o slovo, a i v nemocnicích a v ordinacích praskají čekárny ve švech. I to je důvod proč podzim a zima nepatří mezi oblíbené roční období.

zelený čaj

Většina lidí minimálně na podzim a v zimě bere přípravky na posílení imunity. Jakmile se trochu ochladí, začnou totiž všude řádit různé rýmy a podobné nemoci které oslabují imunitní systém. Problém je, že většina lidí s nemocí doma nezůstane a raději chodí dál do práce a nemocné děti vodí jejich rodiče do školky a do školy. To způsobuje začarovaný kruh nemocí dětí i dospělých. I to samo o sobě organismus vyčerpává.

Po zimě je tak potřeba posílit nejen imunitu, protože přípravky na její posílení se musí brát celoročně a ne jen když řádí nemoci, ale je nutné i zbavit tělo toxinů. Ty se nashromáždí hlavně přes zimu, protože lidé méně dbal na zdravou životosprávu. Přes zimní období mají lidé více tendence jíst nezdravé potraviny, což vede k zatěžování organismu.

konvička čaj

Zbavit svoje tělo mnoha nezdravých látek vám pomůže čaj – detoxikace nemusí chutnat špatně. Nemusíte se bát že budete muset jíst jen klíčky a pít jen šťávu z celeru, stačí si vybrat z mnoha druhů detoxikačních čajů, které si můžete dovolit osladit i medem. Čaje jsou z bylinných směsí, kde najdete třeba ostropestřec, který posiluje trávicí soustavu. Právě ta je pro správnou činnost imunitního systému velice důležitá, protože právě ve střevech sídlí spousta prospěšných bakterií. Játra zase umí zpracovávat všechny látky, které do těla dostaneme. Proto se věnujte očistě právě těchto orgánů.