Jak zabránit úniku tepla

 


Jistě sami víte, jak máte náklady na topení. A jistě také víte, zda je váš dům zateplený. Pokud ne, budete mít asi potíže, a to nejen se zvýšenou spotřebou paliva. I to je dnes drahé jako čert. Ale s tím se nedá nic dělat. A je jedno, zda topíte plynem, uhlím, nebo dřevem. Na fotografii níže vidíte fůru dřeva, která se spotřebuje za měsíc nebo dva. Samozřejmě, že to záleží, kolik prostoru potřebujete vyhřát a samozřejmě také na jakou teplotu. Nu a když to všechno na požadovanou teplotu dostanete, jistě byste rádi, aby vám také vydržela. A v tom je problém. Není-li dům řádně zateplený, přes zdi se dovnitř dere zima. Nenápadně, pomaličku a plíživě. Takže za hodinku dvě už je teplota v místnostech nižší o dva stupně, pak ještě o více a už je zde opět zima jako na začátku, kdy jste ještě ani netopili. Takže se musí znovu naládovat kamínka, třeba stejným uhlím, jaké vidíme na dalším obrázku, který je k článku připojen.

hořící uhlí

Co s tím lze dělat, to vyplývá již ze slov v perexu. Je třeba budovu zateplit. Pokud nevíte oč kráčí, tak se budova obloží nějakým izolačním materiálem a na to se znova hodí to, co si přejeme. Takže dům vypadá opět stejně, ale má o něco tlustší zdi, čímž se zima sice také může dostat dovnitř, ale bude jí to trvat řádově o několik hodin déle. Takže je docela dobře možné, že kbelík uhlí nebude stačit na hodinu, ale klidně i na celý večer.

fůra dřeva

Tak co, již začínáte přemýšlet? Nu, pak vám ještě nutno sdělit, že polystyrén na zateplení koupíte klidně i po internetu a nemusíte nikam jezdit a ani si jej složitě shánět. Postačí vám klidně kliknutí na odkaz v tomto článku uvedený a máte to, jak se říká „v kabeli“. Tímto kliknutím se krásně přenesete na webové stránky, kde si můžete tento materiál prohlédnout a vybrat si rozměry. Následně již stačí zaplatit a počkat si doma až to přijede.