Montáž betonového plotu svépomocí versus s firmou

 

Máte v plánu koupit betonový plot a obehnat s ním celou vaši zahradu na rekreační chatě? Proč ne, betonové pláty perfektně chrání soukromí a zejména tam, kde nechcete, aby vás někdo zvenčí pozoroval, tam se tyto výrobky skvěle uplatní. O výstavbě betonových plotů se můžete dočíst, jak snadno se staví, a že je vztyčíte během krátké doby. V porovnání s jinými technologiemi, například s klasickým zdivem, tomu tak skutečně je, nepotřebujete pracně hloubit základovou rýhu, vylévat ji betonem a na ni klást jednotlivé segmenty zdiva, jenže ono to zas není tak snadné, jako když si děti hrají se stavebnicí Merkur.

betonový plot

Betonové sloupky – těmi se stavba začíná a vy musíte pro každý sloupek vykopat jámu 80 cm hlubokou. Pro obvyklý rozměr parcely, což je cca 40 x 20 metrů, jde o šedesát otvorů do země, a to není jako když sázíte dvě malé jabloně. V problematickém podloží vás to může natolik vyčerpat, že vám nezbydou síly na další práce.

betonová zídka

Panely – jakmile jsou betonové sloupky zabetonovány do země, do jejich drážek se zasouvají tenké panely. A zde se bez mechanizace nelze obejít, protože panely jsou velmi těžké, váží přibližně sedmdesát kilo, a každý z nich musíte zvednout do výšky oplocení (obvykle do dvou metrů) a zasunout do drážek. A zvedání každé desky ve dvou lidech ručně je v podstatě nemožné a takovou zakázku by zřejmě odřekl i kulturista, protože nejde jen o hmotnost desek, ale také o nebezpečí jejich pádu při vyklouznutí z rukou. Deska vás při pádu na zem může ošklivě zranit a navíc se může rozlomit, takže zbytečně proděláte.

Montáž betonového plotu cena je položka, která sice z vašeho rozpočtu přináší další výdaj, ale pro výše uvedené skutečnosti se vyplatí ji alespoň zvážit. Profesionálové za svou práci ručí v rámci záruky a vy se zároveň vyhnete potížím, s nimiž byste ani možná vůbec nepočítali.