Peněz má být dost

 

Peněz bychom měli mít my lidé vždycky dost. Aspoň tolik, abychom si za ně dokázali pořídit to, co je považováno za nezbytné k vedení spokojeného života. Měli bychom si jimi dokázat zaplatit potraviny, oblečení, bydlení a další nezbytnosti, a pak pokud možno i to, co nám dělá nějakým způsobem dobře, byť to není třeba zase až tak nepostradatelné. A rozhodně není na škodu, když se nám navrch ještě podaří nějaké ty finanční prostředky našetřit.

Ale je skutečně právě taková realita našich životů? S politováním musíme konstatovat, že někdy bohužel ne. Někdy se třeba i snažíme, seč nám jenom síly stačí, abychom dosáhli přinejmenším uspokojivé finanční situace, ale nedaří se nám to. Pracujeme, ale finanční odměna tomu moc neodpovídá. A když je tomu tak, co s tím?

mince EU

S tím se toho moc dělat nedá. V zásadě se dá říci, že máme na výběr, jestli chceme žít v nedostatku nebo si vzít půjčku.

Že byste si z tohoto dilematu vybrali půjčku? Nejste ani zdaleka sami. Kdekdo si radši půjčí, než aby se kvůli nedostatku nedobrovolně omezoval. Jenže pokud už se rozhodnete pro půjčku, měli byste mít i představu, kde si ji vzít. Zatímco jsou totiž pro někoho dostupné snad všechny nabízené alternativy, jiný už na výběr nemá. Čím víc si člověk vydělává, tím spíš mu poskytovatelé půjček uvěří, že bude i splácet, a tím spíše mu i půjčí, obzvláště má-li i čisté registry dlužníků.

bankovky eura

A co ti, kdo takové přednosti nabídnout nemohou? Pro ty je tu o poznání méně dostupných nabídek. A někdy dokonce jenom hypotéka bez doložení příjmu z nabídky nebankovní společnosti. Protože u nebankovních hypoték nerozhodují o úspěchu ani tak příjmy a registry dlužníků, jako spíš zástava nemovitosti. S tou se totiž u nebankovních hypoték nedělají https://wave.rozhlas.cz/fanziny-se-nedelaji-pro-penize-jejich-pribeh-ukazuje-kniha-kricim-jsem-ja-6480479 drahoty, díky té se dají peníze i vypůjčit, i výhodně splácet. A to se hodí, kdykoliv se někdo ocitne ve finanční tísni.