Plánování svatby je jednouché

 

Naplánovat svatbu není nic těžkého, pokud chcete běžnou svatbu na normálním místě a netoužíte třeba po oddání během seskoku padákem. Běžná svatba s rodinou a přáteli někde v restauraci nebo ve mlýně je standardem, který si volí většina nastávajících novomanželů. Jestli se chcete vzít jen s rodiči a svědky na radnici, je to také v pořádku, ale většina párů volí větší svatbu s více hosty a nějakém zajímavém místě.

ženich a nevěsta

Čím to začíná?
Kromě žádosti o ruku, která je ve většině případů k plánování svatby nezbytná, potřebujete ještě něco, čím dáte ostatním vědět, že se budete brát. Tradice je svatební oznámení https://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/
, kterým se zvou blízcí na obřad i na hostinu. Důležité je před výběrem svatebního oznámení vědět datum a místo konání svatby. Pokud chcete mít svatbu na místě o kterém víte že je o něj velký zájem, zavolejte tam klidně ještě v den žádosti o ruku s prosbou o volné termíny. Právě mlýny, zahradní sály a podobná místa jsou většinou rezervovaná i rok dopředu, takže je potřeba na to myslet a nenechat si svoje vysněné místo utéct.

svatební oznámení

Když máte místo a datum, máte skoro všechno. Už vám zbývají v podstatě jen drobnosti jako svatební výzdoba, občerstvení, zábava, prsteny, oblečení a hlavně seznam svatebních hostů. Dříve se počítalo že na jednoho hosta připadá jídlo za zhruba tisíc korun, dnes to ale bude více. Je potřeba počítat také s náklady na pronájem místa, s honorářem fotografa a v neposlední řadě i se svatební kyticí. Na zařizování je toho dost, ale pokud se do příprav dáte brzo, nemůžete nic zapomenout. Rámcově si zařiďte vše co nejdřív – hlavně si zarezervujte termíny a přesnou podobu můžete doladit později. A pokud máte pocit že je toho na vás moc a nezvládnete to, najměte si svatební agenturu, která všechno vyřeší za vás. Vaše svatba bude přesně taková jakou ji budete chtít, nepodceňte nic z toho co na ní chcete.