Proč je vždy nutné přesně určit předmět hypotéky

 

Stále více lidí používá k financování nákupu nemovitosti hypotéku. A není divu, https://www.ervpojistovna.cz/cs/sedm-divu-sveta-dil-prvni je to nejrychlejší a nejbezpečnější možnost, jak získat potřebné peníze, pokud danou částku nemáme k dispozici. Navíc je potřeba si uvědomit, že zde není prakticky možné počkat, až si našetříme dostatečný obnos – do té doby bude onen dům či byt dávno prodaný.

splácení hypotéky

Co však může žadatele překvapit je to, že při podání žádosti musí mimo jiné také uvést předmět hypotéky https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/predmet-hypoteky/, tedy to, co si chtějí koupit. Vždy musí podat konkrétní nemovitost, včetně částky, za jakou je prodávána. To může mnoho lidí mást, koneckonců při jiných typech půjčky takovýto požadavek není. Zkrátka si řekneme konkrétní částku, a buď nám ji schválí, či nikoliv. Proto se může zdát divné, že v tomto případě je to jinak. Je však potřeba pochopit, jak vlastně hypotéky fungují.

Na rozdíl od jiných půjček je tato účelová. To znamená, že peníze je možné použít pouze na konkrétní věc, v tomto případě nákup nemovitosti. Žadatel je povinen doložit, že tomu tak skutečně bude. Aby pak peníze nebyly nakonec využity jinak, nejsou dány přímo žadateli. Ve skutečnosti jsou poslány přímo tomu, kdo prodává danou nemovitost. Vše je samozřejmě ošetřeno smlouvou, aby byly kryty obě strany. Tak je zajištěno, že budou použity pouze pro přesně daný účel a nic jiného.

výpočet výše hypotéky

Potřeba je také zmínit fakt, že hypotéky jen málokdy pokryjí plnou kupní částku. Obvykle musí žadatel sám určitou část uhradit. I proto je důležité předem vědět, za kolik se daný dům, byt nebo pozemek prodává. Podle ní se totiž vypočítá spoluúčast žadatele. I to se může zdát zvláštní, avšak i zde je k tomu dobrý důvod. Je to především proto, aby se poskytovatel hypotéky alespoň částečně ujistil, že žadatel skutečně není zcela bez prostředků a že bude s největší pravděpodobností schopen peníze splácet.

Celý proces tedy není jednoduchý, avšak veškerá pravidla a nařízení mají svůj důvod. Rozhodně je tedy dobré je respektovat.