Uspořádejte retro párty na koberci

 


Retro styl je dnes velmi rozšířený a láká mnoho zájemců, kteří v tomto duchu nakupují oblečení, bytové doplňky, nábytek, lůžkoviny, a dokonce i elektroniku. Někteří lidé však mají doma uschované originály z doby, kterou sami prožili, například starý gramofon, reprobedny se zesilovačem, a samozřejmě originální gramodesky.

retro párty

A právě gramofon může být vhodným podnětem k uspořádání retro párty u vás doma, s vašimi přáteli. Nachystáte vhodné občerstvení, a třeba i stylové, na plastikovém retro tácku ve formě obložených chlebíčků, které donesete hostům do obývacího pokoje, a aby to mělo opravdovou úroveň, rozložíte na podlahu puzzle s retro tématem.

čištění koberců

Jakmile se rozezní první tóny hudebních skladeb či mluveného slova, například legendárních her z Divadla Járy Cimrmana, pustíte se do skládání puzzle, někdo mezitím v kuchyni nachystá palačinky a bude to skvělá zábava s nostalgickou vzpomínkou na osmdesátá či devadesátá léta.

Aby toto mohlo proběhnout v radostném duchu a měli jste z párty skvělý pocit, musí být váš koberec bezpodmínečně čistý. To ale znamená přizvat na jeho čištění odborníky s čisticím strojem Rotovac, který důkladně prohněte kobercová vlákna, zbaví je přilepených mastných povlaků a podtlakovým vysáváním je odsaje do sběrné nádoby. Důkladné čištění koberců je nutné hlavně z toho důvodu, že pokud je po celý rok pouze vysáván sáčkovým vysavačem, zůstane v něm mnoho nečistot ve formě mastného prachu.

Nečistoty jednak nevábně vypadají, koberec ztrácí svou barvu a mění ji do šedavých odstínů, a pak také mohou nepříjemně zapáchat. Pokud se po koberci chodí naboso nebo v ponožkách, snadno se do koberce vtlačí pot z chodidel, a ten pak bakteriálním rozkladem nabírá odér, připomínající týden nošené ponožky. Čisticí stroj Rotovac si ale poradí jak s nečistotou, tak i se zápachem.