Madrid

 

Když už jsme tedy zavítali do Madridu, určitě bychom měli navštívit Královský palác (Palacio Real). Palác obývá španělský král a ano, je to největší královský palác Evropy. Palác se začal stavět v roce 1738 a byl dokončen až v roce 1892. V paláci najdeme 3 500 místností.
Gran Vía  je třída v Madridu, která je velmi známá. Něco jako Brodway v NYC. Plno krásných obchodů, úžasných staveb, kin, divadel, restaurací… Tím se tato třída vyloženě může pyšnit. Nejvýznamnější je budova Metropolis. Španělé milují fotbal a také fotbalu zasvětili Stadion Santiago Bernabéu, jedná se o stadion postavený koncem 40. let minulého století, domovský fotbalový stadion Real Madrid. Tento stadion dokáže pojmout až 81 000 fanoušků! Pokud jste fanoušky urbanické zeleně a městských parků, určitě navštivte Park Retiro. Jedná se o snad nejkrásnější park na světě a začal se budovat už v 17. století.

Madrid

Palacio de Cristal a Palacio de Velázque, krásné stromy, klidná procházka, zajímavé lavičky i odpadkové koše… Uprostřed parku je umělé jezero, po kterém si můžete projet třeba na lodičkách a šlapadlech. Lodičky a šlapadla jsou zde k zapůjčení. Většinou známe šedi nádraží, ale nádraží Atocha je zcela jiné. Dá se říct, že nádraží trochu připomíná botanickou zahradu s  26 000 exotickými rostlinami, rybníčky s rybičkami a lavičkami.  To vám zlepší náladu při čekání na vlak a už se vám to nebude zdát tak nudné. Za zmínku stojí památník v podobě obřího cylindru, který připomíná oběti teroristického útoku. 

Madrid

Las Ventas nabízí 23 000 míst pro diváky a jedná se o koridu, kde se dělají býčí zápasy. Ne každý fandí těmto zápasům, tak se může projít jen prázdnou arénou. Chrám Debod též stojí za zmínku. Jedná se o antický egyptský chrám z 2. století před našim letopočtem, který  v 60.letech Egypt daroval Španělsku a část chrámu byla odvezena právě do Madridu. A nebylo by to ono, kdybyste nenavštívili Plaza de España. Lavičky, fontánky, vysoké stromy, které hází stín. A také pomník spisovatele  Miguela Cervantese y Saavedra, který napsal román o rytíři Donovi Quijotovi. Plaza de España je největší náměstí v Madridu, které nabízí příjemný odpočinek třeba s kornoutem zmrzliny.