Plánujete nějakou oslavu?

 


Poslední dva roky jsme svědky zdražování, které u nás nemá obdoby. Ceny všeho rostou prakticky neustále, a to i když se ceny vstupních surovin, jako je například elektřina, snižují. Kvůli tomu musí stále více lidí více uvažovat nad tím, co každý měsíc zaplatí, a co bude muset počkat. Mnoho domácností muselo snažit nezbytné výdaje na naprosté minimum. Pokud už zdražování dohnalo i vás, ale stále chcete mít hezké alespoň oslavy a společně strávené chvíle s rodinou a přáteli, musíte se o spoustu věcí postarat sami.

adventní vazba

Kdo by si nechal ujít oslavu?
Uspořádat oslavu narozenin nebo třeba oslavit dodatečně svatbu s těmi, kteří na ní nemohli být, můžete i třeba na své zahradě. Nemusíte si pronajímat sály nebo restaurace, a díky tomu ušetříte nemalé peníze. Za ty můžete nakoupit květiny a další komponenty, které můžete využít k výrobě výzdoby. Pokud si dáte tu práci a budete si zdobit místo pro oslavu sami, ušetříte další tisíce korun.

Co bude hezky vypadat?
Velice populární jsou už celé roky různá aranžmá, která se nejčastěji vyrábí z živých květin. Základ tvoří aranžovací hmota
https://www.lepaso.cz/Aranzovaci-hmoty-c3_4_2.htm, která se pro lepší uchycení květin obalí v pletivu. Potom už vám stačí jen květiny a listy podle vkusu. Hmota se namočí do vody, nechá se nasáknout, a spodek obalíte třeba v igelitu. Hmota totiž barví, takže je nutné ji něčím podložit, než ji dáte na stůl. Použít můžete i podmisku pod truhlík.

umělé kytky

Do hmoty zapícháte všehcno co se vám líbí, a za pár minut máte hotovo. Tento typ aranžmá se hodí nejen na oslavy na stůl, ale například i na hroby. Díky aranžovací hmotě a mnoha dalším komponentům si vyrobíte nejen dekorace na oslavy, ale i celoroční vazby nebo vánoční štoly. Prohlédněte si sociální sítě, kde najdete nepřeberné množství inspirace. Domácí tvorbou aranžmá opravdu ušetříte, a výzdoba oslav tím nijak neutrpí.