Vyberte si stěhování na podzim

 

Máte-li možnost zvolit si termín stěhování a vybrat si zejména roční dobu, pak vsaďte na podzimní období. Je zde celá řada jevů, které z tohoto procesu učiní naprosto pohodovou záležitost.

Žádná tropická vedra ani silné mrazy – když je venku silný mráz, nejraději byste byli doma v teple a nikam se nestěhovali. A když je v létě tropický den a teploty přesahují třicet stupňů Celsia ve stínu, stěhování byste rovněž nejraději odložili na jindy.

Ideální oblečení – v období roční rovnodennosti, tedy na jaře a na podzim bývají venkovní teploty takové, že vystačíte s lehkým oblečením, například sportovními tepláky, tříčtvrtečními kraťasy a tričkem nebo lehkou mikinou. To vám umožní maximální pohodlí při pracovním výkonu. Rozhodně lepší, než v zimě, kdy se pořád svlékáte a oblékáte do teplého oblečení, anebo v horkém létě, kdy se nestačíte ochlazovat, ani kdybyste byli neustále v plavkách.

krabice na stěhování

Nebude vás to lákat ven za dobrodružstvím – lidé, kteří se stěhují na jaře nebo v létě, si mohou postesknout, že je venku tak krásně, a že právě oni musí trávit spoustu času balením věcí a jejich vybalováním, úklidem a dalšími pracemi. Na podzim vás to nebude táhnout ven, alespoň ne v takové míře, jako právě v teplém období roku, kdy venku všechno kvete, zelená se a pučí, a vy to můžete sledovat z bezprostřední blízkosti.

kartonové krabice

Dostatek denního světla pro přípravné práce a zabydlování – je-li venku dostatek denního světla, je to vždy příjemnější, než za umělého osvětlení. Za denního světla máte větší přehled o situaci kolem vás a také máte více energie na samotnou práci. Proto raději dejte přednost stěhování v Liberci dle ceníku kdykoli jindy, než v zimě, kdy je den dlouhý jen zhruba osm hodin a slunce zapadá již po šestnácté hodině. Na jaře a na podzim je den dlouhý dvanáct hodin, a to na stěhování vystačí.